LOK PiK

Sportowy klub strzelecki we Wrocławiu

O klubie

Czym jest LOK PiK?

LOK PiK to klub, jaki założyliśmy w ramach struktur Ligi Obrony Kraju, aby realizować swoje strzeleckie hobby. W rozumieniu Ustawy o broni i amunicji, klub LOK PiK jest stowarzyszeniem o charakterze strzeleckim, jest także stowarzyszeniem o charakterze kolekcjonerskim.

Kim jesteście?

Jesteśmy grupą przyjaciół, połączonych wspólną pasją uprawiania strzelectwa sportowego i kolekcjonowania broni palnej. Większość z nas ma pozwolenie na broń i posiada kilka sztuk tejże, ale bynajmniej nie lekceważymy broni pneumatycznej. Nie strzelamy na poziomie olimpijskim ani nie udajemy komandosów. Jesteśmy amatorami i jesteśmy z tego dumni!

Skąd wzięła się nazwa?

PiK to stylizowany skrótowiec, który rozwija się do Pistolety i Kosyniery. Jest to tytuł książki Janusza Meissnera; tak przed wojną określano ludzi rzutkich, sprawnych, wytrwałych i sprytnych. Można powiedzieć: Niezły z niego pistolet! albo W tym klubie są same kosyniery!; pierwsze z tych wyrażeń dzisiaj jeszcze czasami funkcjonuje, ale drugie to już zupełny archaizm.

Czy macie licencję klubową PZSS?

Nie, nie mamy. Pewnie kiedyś będziemy klubem z licencją PZSS, ale dzisiaj nie możemy obiecać, że nastąpi to w jakimś dającym się przewidzieć terminie.

Czy pomożecie mi zdobyć pozwolenie na broń?

Tak, chętnie; przecież to jeden z naszych celów statutowych! Możesz liczyć na nasze wsparcie na całej drodze do uzyskania pozwolenia. Miej jednak na uwadze, że dopóki nie uzyskamy licencji klubowej PZSS, będziesz musiał zapisać się także do jakiegoś innego klubu, który taką licencję ma.