LOK PiK Wrocław

Stowarzyszenie kolekcjonersko-strzeleckie

Kim jesteśmy

Logo klubu LOK PiK Wrocław

Czym jest LOK PiK?

Jesteśmy grupą znajomych, połączonych wspólną pasją kolekcjonowania broni palnej i uprawiania strzelectwa sportowego. Większość z nas ma pozwolenie na broń palną i posiada kilka sztuk tejże, ale bynajmniej nie lekceważymy broni pneumatycznej. Nie strzelamy na poziomie olimpijskim ani nie udajemy komandosów. Jesteśmy amatorami i jesteśmy z tego dumni!

LOK PiK to klub, który założyliśmy w ramach wrocławskich struktur Ligi Obrony Kraju, aby realizować swoje strzeleckie hobby. W rozumieniu Ustawy o broni i amunicji, klub LOK PiK jest stowarzyszeniem o charakterze kolekcjonerskim, jest także stowarzyszeniem o charakterze strzeleckim.

Skąd wzięła się nazwa?

PiK to stylizowany skrótowiec, który rozwija się do Pistolety i Kosyniery. Jest to tytuł książki Janusza Meissnera; tak przed wojną określano ludzi rzutkich, sprawnych, wytrwałych i sprytnych. Można powiedzieć: Niezły z niego pistolet! albo W tym klubie są same kosyniery!. Pierwsze z tych wyrażeń dzisiaj jeszcze czasami funkcjonuje, ale drugie to już zupełny archaizm.

Czy macie licencję klubową PZSS?

Nie, nie mamy. Zapewne w przyszłości będziemy klubem z licencją PZSS, ale dzisiaj nie możemy obiecać, że nastąpi to w jakimś dającym się przewidzieć terminie. Póki co, licencja klubowa PZSS nie jest nam do niczego potrzebna i trochę szkoda nam pieniędzy i zachodu, aby ją uzyskać. Może kiedyś...

Czy pomożecie mi zdobyć pozwolenie na broń?

Tak, chętnie; przecież to jeden z naszych celów statutowych! Możesz liczyć na nasze wsparcie na całej drodze do uzyskania pozwolenia.

Miej jednak na uwadze, że jeśli planujesz uzyskać pozwolenie sportowe, będziesz musiał zapisać się także do jakiegoś innego klubu, który posiada licencję PZSS. W tym celu polecamy wrocławski klub WKS Śląsk. Nie jest on najtańszy, ale oferuje on łatwy dostęp do dużej, wygodnej strzelnicy, oraz posiada kadrę kompetentnych instruktorów.

Jeśli chcesz uzyskać pozwolenie na broń, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, to zacznij od przeczytania artykułu Dziesięć kroków do własnej broni palnej.